Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOME



q4.news
 Quake.cz komunita na Discordu. 1 comment
Čest všem Quakerům, již pár dní jede oficiální Discord kanál Quake.cz. Kdo z Vás zná a ví, tak může následovat tento link https://discord.gg/TQEJJwv






Kdo nezná, tak v následujících řádních se pokusím popsat, jedná se o hlasový a textový komunikátor, který možná někteří znáte v podobné formě jako #slack který využívají vývojáři. V této podobné formě pro hráče je zcela zdarma dostupný Discord.

Nejlépe bych popsal Discord jako kombinaci IRC a Teamspeaku/Mumble, zde se kanály dělí na textové a hlasové. Veškeré nastavení ovládne snad kdokoliv a bez sebemenších problémů.

Pokud tedy chcete být v kontaktu s dávno ztracenými kvakery, kteří se opětně shledávají díky této aplikaci, tak následujte již v ůvodu zmiňovaný link https://discord.gg/TQEJJwv Chat se otevře ve webovém prohlížeči, kde vám bude nabídnuta registrace a další možnosti synchronizace kontaktů, které lze přeskočit, registraci bych ale rozhodně doporučil, pro ty kteří s námi chtěli být stále v kontaktu, včetně nainstalování applikace, která nabízí o něco více něž jen webové rozhraní. Discord app je multiplatformní, takže si dle svého naleznete svojí verzi, současně lze najít i odlehčenou verzi pro Android na Google Play
......
- cuky

q4.news
 05.06.2013 Gentlemenclub 2 comments




Středa - videa jsou třeba ! (c) Cuky

- Msn

 03.06.2013 Děláme, že na tom děláme ! 1 comment


Venku pořád chčije a my pořád pracujeme na vylepšení tohodle webu !


Rád bych vás informoval jak se nám to daří. Sekce LINKZ je téměř hotová. Odkazy na streamy, youtube kanály a demo databáze zde najdete velmi snadno (barevně odlišené). Ještě to dovychytáme. V sekci YOUTUBE už teď můžete najít hezkou sbírku napínavejch, zajímavejch a komentovanejch zápasů ! MOVIES jsou již ze dvou třetin opravené a doplněné. Zvláštní pozornost prosím věnujte "podkapitole" DEFRAG - byla doladěná díky hráči Crashiq. Ještě to není u konce a máte se tak na co těšit. Na sekci STREAMS zapracujeme později. Také plánujeme přehlednou fůzi sekcí FILES a MAPS pod jednu hlavičku. Pokud byste měli jakýkoliv nápad, připomínku nebo byste si všimli, že některé linky nefungují, tak nám prosím dejte vědět.



Co je mimo úpravy webu v plánu ?

1) KRYSA nám slíbil již zmíněné vyčerpávající interview.

2) Stejně tak učinil FORSTY.

3) Dále nám slíbili rozhovor tři sprinteři defragu.

4) Pracujeme na duelovém CZ only online turnaji, který ponese název BRING IT ON BITCH !

5) Založili jsme YOUTUBE kanál QuakeLive HARD, kam budeme (až to čas dovolí) přihazovat dema komentovaná námi. ENJOY !



HAWR1X + chystaná PRAGUE NATIONS CUP LAN !

Rád bych všem sdělil, že borec Hawrix se nám ozval ihned, co jeho oči spatřili předešlou newsku o updejtu tohodle webu. Neváhal a volal mě osobně na mobil. Studuje aktualně vysokou školu jménem UŠI a prej je až po UŠI v hovnech (c) Pulp Fiction. Přesto nám slíbil podporu a popřál GL. Děkujeme.

Rád bych zdůraznil, že se Hawrix spolu s Debtorrem a Wisionem (doufám, že jsem na nikoho ultra zásadního nezapomněl) chystaj uskutečnit mega luxusní LAN u nás v PRAZE. Odehrál by se zde NATIONS CUP v QL v herně DISTRICT. O tom, že hawrixovi pulsuje místo srdce mega a že pro komunitu toho udělal víc než dost není pochyb. Přesto přikládám odkaz na našem bratrském polském webu (pokud neumíte polsky (lol) tak použijte google translate neasi). Newska spolu s diskusí o této chystané akci na ESREALITY je zde.



Když je venku tak hnusně, vychutnejte si Dreamhack z roku 2010.

Jo a až to budete sledovat, tak bacha na Stermyho. Může se totiž snadno stát, že od času 2:20 porodíte pár cihel !!!



- Msn

 31.05.2013 FreeStyle [df. ...] 2 comments


Když je ten pátek, tak jedno vyklidněný DEFRAG movie.

- cuky

 30.05.2013 BIG UPDATE webu aneb Quake still (a)live ! 16 comments


Zdravím celou českou quake komunitu ! Nedávno jsem se rozhodnul, že se opět mrknu na mIRC, abych zjistil, zda ještě nekdo žije a případně s nim pokecal. Byl jsem mile překvapen, že něktěří profesionální idleři jsou stále na svých místech a neztratili svůj smysl pro humor :) Škoda jenom, že už tolik lidí nehraje - Legie, Ejo, Smasher a Shebin jsou prý kompletně out. Yenda by hrál rád, ale má nahovno připojení (smrt UPC jako obvykla, kk thx bye). Tyfoon začal nedávno opět skillovat a dává si to zle ! Bude se určitě v budoucnu na co dívat, neboť si nedávno v turnaji povodil i běloruskou hvězdu Cyphera. Nemůžu se dočkat až se střetne s Krysou. K tomu je třeba podotknout, že na svojí povaze Tyf nic neztratil, takže bude ještě sranda. Doufám, že nekteří z bejvalejch hráču se ke střílení přece jenom (alespoň částečně) vrátí.

Po shlédnutí několika nových movies a komentovaných zápasů mezi současnou špičkou na youtube jsem neodolal a okamžitě jsem si předplatil PRO verzi Quake Live. Jsem z celýho QL hodně nadšenej. Existuje a funguje spousta věcí o kterejch se nám dřív ani nesnilo. Youtube je plný komentovaných záznamů a nových (i starých a "oldschoolových") movieček. K tomu funguje celá řada streamů na které se můžete dostat přímo přes QL Prism - není nic lepšího, než si ke kafíčku o pauze pustit kvalitní zápas. Díky stránce/skupině QL Ranks se rozběhnul systém hodnotící objektivně váš/náš skill - systém ELO tedy stejný, který se používá v šachách. V současné době se probouzí i možnost přijít si na nějaké věcné čí peněžní ceny v online turnajích (viz FACEIT a 125fps). Platforma Quake Live je taky skvělá. Máte díky ní přehled jak o váší hře tak o hře ostatních. Informace jsou ukládány a k dispozici jako na dlani - stačí rozkliknout příslusný profil či zápas. Ve hře jako takové došlo k několika změnám, které jsou dle mého názoru jedině k lepšímu. Hra je vybalancovanější, zábavnější a hlavně osvěžující pro někoho, kdo pamatuje OSP. Zbraně jsou o něco slabší (rail dává pouze za 80, broky pokud se nemýlím za 100, LG za 7, ) a naopak taková plasma je teď nejsilnější zbraň ve hře. Quad zvyšuje dmg o něco méně než dríve a BS vás chrání naopak více. Staré mapy jsou lehce upravené co se týče architektury (např. quad place v osp6) nebo umístění nábojů, itemů (zelený armor navíc v Aeru) či zbraní (rail se prohodil s brokem na dm7 a dále shaft s plasmou v dm6 pro TDM). Změny jsou to rozhodně k lepšímu a příspívaj imho hlavně k vyrovnanější hře. Taky byl upraven ve vetšině starých map (TDM i duel) spawn systém, takže doby easy sérií spawn fragů je za námi a celá hra (hlavně v duelu) je nyní více o pozičním hraní a o fetu. Naprostá pecka je možnost hodit spoluhráči zbraň v TDM, což vnáší do celýho tohodle módu novej rozměr. Nový mapy pro TDM jsou vyložene luxusní !



Pokud máte chuť si zahrát, tak neváhejte a joiněte #TDMpickup na IRC, kde si stačí dát klasický !add (premium ani pro verzi nepotřebujete - někdo s pro verzí vám může dát invite do hry po tom, co si ho přidáte mezi přátele).

Mezitím jsem mimo jiné stihnul navštívit Cukyho v rádiu kde pracuje a pokecali jsme o Quakovi jak do éteru, tak především mimo něj nad sklenicí kolalokovy limonády. Shodli jsme se na tom, že by byla škoda nechat celou CZ komunitu vychcípat, zvlášt když je Quake live (viz výše) tak kvalitní. Hawr1x je v podstatě OFFLINE a inaktivní, takže jsem se rozhodli, že dáme tento web dohromady my dva. Brejk a Karby se rozhodli pomoct, co se týče psaní newsek. Začali jsme na tom makat a už teď je celá řada zmeň patrná. Asi jste si všimnuli, ze jsme lehce upravili design a typografii webu.



Promazáváme staré nefunkční věci, linky, komentáře a spamy. MENU vlevo se dočkalo několika málo zmeň. Nyní zde můžete najít KALENDÁŘ, kde máte přehled o bližících se Quake akcích. Sekce MOVIES je témeř celá opravena (ano včetně linků) a doplněna o QL. V budoucnu zde najdete ty videa, která se nám zdají nejlepší a zaslouží si speciální umístění. Jinak pro vás zkusíme předhodit nějaký Quake moviečko co nás zaujalo každou středu zde v NEWS. Stejně tak je opravena (a bude i později vylepšena) sekce LINKZ. Také jsme přidali sekci YOUTUBE kam nadhodíme nejnapínavější zápasy a sekce STREAMS, kde si budete moct dané přenosy jednoduše rozkliknout dle chuti. Kromě tohodle webu jsem rozjeli stránku (teda respektive klub)  na NYXU a najdete nás taky na Facebooku. Doufáme, že se vám změny budou líbit. Uvítáme komentáře a pokud by někdo dostal chuť se na obsahu těchto stránek podílet, tak nás slapněte na IRC.

P.S.: V nejbližší době se můžete těšit na exkluzivní a vyčerpávající interview s KRYSOU ! Stay tuned !

P.S.2: Také plánujeme spustit a rozjet speciální duel online turnaj "BRING IT ON BITCH !" pořádaný výhradně pro české hráče pod záštitou tohoto webu QUAKE.cz ! Zatím můžeme prozradit tolik, že za první místo budou velmi zajímavé ceny (+ pochopitelně příslušný respekt a reputace) a pokusíme se ukecat mistra jménem SMOKE, aby vše doplnil o svůj profi koment ! Ostatní podrobnosti se dozvíte včas. Stay tuned !

Hrajte QUAKE LIVE a buďtě dobří !

- Msn

 29.05.2013 ASUS NQL5 LAN #2 + QL TDM Draft #6 2 comments
POZOR ! PRO NEDOSTATEK PŘIHLÁŠENÝCH HRÁČŮ BYLA AKCE POSUNUTA O TÝDEN ! ZVEDNĚTE SVOJÍ LÍNOU PRDEL, PŘIHLAŠTE SE A DOJEĎTE SI ZAPAŘIT ! Pokud to neuděláte mohlo by to znamenat konec podpory Quaka ! REGISTRACE ZDE !

Blíží se nám rovnou dvě luxusní akce ! Za prvé to je další Smokova ASUS NQL5 LAN #2 BRNO, konající se v neděli 2.6.2013. (POZOR ! termín posunutý na přiští neděli 9.6.2013 pro nedostatek registrovaných hráčů). Stále je relativně málo registrovaných hráču, takže laskavě neváhejte a registrujte se a pojďte si zastřílet. Šance jsou pro každého větší než obvykle neboť pan KRYSA je stále out of country ! Doufám, že nám současní dueláři předvedou dobrou podívanou a bude se i zpětně v rámci demos/youtube na co dívat. Obzvlášť očekáváme dobré výkony od hráčů jako Zontaxx (zúčastní se?), Kookik či Oskino. Tito borci duely poslední dobou poměrně hrotěj. Dále bychom rádi vyděli v akci Tyfa (také nevím zda se zůčastní) a Brejka. Snad trochu poténuje i forsty, protože poslední dobou se prý přípravě moc nevěnoval. Akce je s dobrou atmosférou i kvalitním zázemím. Kdo by snad byl na pochybách, tak zde přikládáme sestřih z předešlé sešlosti:




Současně se chystá další tzv. TDM draft pickup č. 6 doprovázený LVL UP TV. Registrace začnou v 16:00 CEST na IRC channelu #tdmpickup a po 17 hodině již vypukne samotný Draft. Prioritou, aby začl turnaj je alespoň 10 teamů. To znamená, že se musí zaregistrovat alespoň 40 náhodných hráčů a každý z nich musí mít nahráno alespoň 10 tdm pickupů! (Takže pokud nemáte nahráno, tak šup na #tdmpickup a hrajte, hrajte a vražděte enemy !). Po registraci se hráči náhodně rozdělí do teamů a sranda může začít. Více informací včetně maplistu a pravidel najdete na ESREALITY.

                                                                                                        -BreJk + Msn

 29.05.2013 Vitality: A Quake Live Movie by S4 3 comments


Středa video třeba!

- cuky

 27.05.2013 MAYHAM LAN Report 4 comments


Jsou tomu již 3 týdny,kdy se odehrál Quake Live duel Lan turnaj MAYHAM v pražské herně DISTRICT.PRAGUE. Byla to velice dobrá akce, doprovázena dobrou náladou, technikou, lidmi a samozřejmě fragy.Nejlepší 3 místa obsadil tým Eeriness.

  ZontaXx
  BreJk
  Oskino

Opravdu se v ten den bylo na co dívat, kdo nebyl v herně, měl možnost si jí celou projít od baru až po studio. Nebo jste mohli koukat na hokej :). K této příležitosti se "pár" lidí rozhodlo, proč neudělat World cup TDM v Quake live, které se přímo do herny DISTRICT.PRAGUE nabízí. viz.video od debtorra.



Bohužel jako správný kritik musím podotknout, že nikdo z nás do  této chvíle neobrdžel vyhrané ceny v turnaji a ani nebylo reflektováno na naše pravděpodobně zoufalé "z pohledu organizátorů" volání do prázna. :) A s touto morálkou by chtěl někdo pořádat World Cup? Jen krátká větička k zamyšlení a nyní, může začít flame!!


 -BreJk

 27.05.2013 Mixle v Pixle s Mišonem nejen o Quakovi add comment
Záznam z 23.5.2013 s Šimonem Reichech aka Mišonem, se kterým sem si sám povidal, neboť Chemix byl za velikou louží, na téma quake, progaming a současně sme protnuli naši debatu zdravotnictvím v České republice, porovnávali jsme jaké sou rozdíly jinde ve světě, dále o studiu medicíny a jak je to skutečně s platy lékařů. A nejen to,

 

MIXLE V PIXLE S ŠIMONEM REICHEM - NEJEN O QUAKOVI by Streetculture Radio on Mixcloud

 
- cuky

 25.04.2013 4th May - MAYHAM 7 comments


Květnová šunka je turnaj Quake Live DUEL, který se odehraje v nové pražské herně DISTRICT.PRAGUE, sídlící v obchodním středisku HARFA.

PRIZEMONEY: V případě účasti 32 hráčů je Prizemoney stanoveno na 10 000 Kč, do turnaje jsou dále věnovány věcné ceny od společnosti RAZER a průběhem celé akce nás bude doprovázet ŠUNKA.

SIGN-UP: Registrační poplatek je stanoven na 500 Kč a je možné ho platit dopředu převodem, nebo na místě.

DISTRICT.Prague

PRAVIDLA QUAKE LIVE MAYHAM:

Turnaj je otevřen pro 32 hráčů a maximální kapacita turnaje je stanovena na 48 masňáků ( V případě maximálního obsazení je počet ZÁKLADNÍCH SKUPIN 8 )

Turnaj je rozdělen na ZÁKLADNÍ SKUPINY (4) a PLAY-OFF ( DOUBLE ELIMINATION )

ZÁKLADNÍ SKUPINY budou hrány systémem BO3 - KAŽDÝ s KAŽDÝM.
Nejlepší dvojice postupuje do PLAY-OFF
Třetí a čtvrtý jsou nasazeni do Předkola LOOSERS BRACKETS.

PLAY-OFF je hrána systémem BO3. LOOSERS BRACKETS se hrají BO1, Předkolo BO3
CONSOLATION FINÁLE BO3 a VELKÉ FINÁLE BO5

MAPLIST: Aerowalk, Blood Run, Furious Heights, Lost World, Toxicity

Podrobnosti hledejte na MAYHAM QUAKE LIVE
- Hawr1x

 25.04.2013 QL Premium Map Pack N.17 add comment
Pomalu a jistě začíná léto které nečekaně začalo po zimě, takže jaro se nekonalo a IDSoftware se chystá vydat další QuakeLive premium map pack s pořadovým číslem 17, který bude obsahovat celé 3 nové mapy. Zde vám přináším krátké info.

První mapou bude mapa Repent,která je navržena pro Clan arenu.



Druhou mapou bude Arcane Citadel a ta je přesně dělaná pro TDM 4v4.



A to nejlepší nakonec Cure,mapa dělaná přímo pro duel a 2v2 TDM.



Odkaz na další náhledy map a bližší info najdete zde


                                                                                                         -BreJk

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Trnávka 2k8 - Reportage - P  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S
 
 
 
 
 
newer  older

Czech Quake powered by InterneXt