Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.news
 30.05.2013 BIG UPDATE webu aneb Quake still (a)live ! back


Zdravím celou českou quake komunitu ! Nedávno jsem se rozhodnul, že se opět mrknu na mIRC, abych zjistil, zda ještě nekdo žije a případně s nim pokecal. Byl jsem mile překvapen, že něktěří profesionální idleři jsou stále na svých místech a neztratili svůj smysl pro humor :) Škoda jenom, že už tolik lidí nehraje - Legie, Ejo, Smasher a Shebin jsou prý kompletně out. Yenda by hrál rád, ale má nahovno připojení (smrt UPC jako obvykla, kk thx bye). Tyfoon začal nedávno opět skillovat a dává si to zle ! Bude se určitě v budoucnu na co dívat, neboť si nedávno v turnaji povodil i běloruskou hvězdu Cyphera. Nemůžu se dočkat až se střetne s Krysou. K tomu je třeba podotknout, že na svojí povaze Tyf nic neztratil, takže bude ještě sranda. Doufám, že nekteří z bejvalejch hráču se ke střílení přece jenom (alespoň částečně) vrátí.

Po shlédnutí několika nových movies a komentovaných zápasů mezi současnou špičkou na youtube jsem neodolal a okamžitě jsem si předplatil PRO verzi Quake Live. Jsem z celýho QL hodně nadšenej. Existuje a funguje spousta věcí o kterejch se nám dřív ani nesnilo. Youtube je plný komentovaných záznamů a nových (i starých a "oldschoolových") movieček. K tomu funguje celá řada streamů na které se můžete dostat přímo přes QL Prism - není nic lepšího, než si ke kafíčku o pauze pustit kvalitní zápas. Díky stránce/skupině QL Ranks se rozběhnul systém hodnotící objektivně váš/náš skill - systém ELO tedy stejný, který se používá v šachách. V současné době se probouzí i možnost přijít si na nějaké věcné čí peněžní ceny v online turnajích (viz FACEIT a 125fps). Platforma Quake Live je taky skvělá. Máte díky ní přehled jak o váší hře tak o hře ostatních. Informace jsou ukládány a k dispozici jako na dlani - stačí rozkliknout příslusný profil či zápas. Ve hře jako takové došlo k několika změnám, které jsou dle mého názoru jedině k lepšímu. Hra je vybalancovanější, zábavnější a hlavně osvěžující pro někoho, kdo pamatuje OSP. Zbraně jsou o něco slabší (rail dává pouze za 80, broky pokud se nemýlím za 100, LG za 7, ) a naopak taková plasma je teď nejsilnější zbraň ve hře. Quad zvyšuje dmg o něco méně než dríve a BS vás chrání naopak více. Staré mapy jsou lehce upravené co se týče architektury (např. quad place v osp6) nebo umístění nábojů, itemů (zelený armor navíc v Aeru) či zbraní (rail se prohodil s brokem na dm7 a dále shaft s plasmou v dm6 pro TDM). Změny jsou to rozhodně k lepšímu a příspívaj imho hlavně k vyrovnanější hře. Taky byl upraven ve vetšině starých map (TDM i duel) spawn systém, takže doby easy sérií spawn fragů je za námi a celá hra (hlavně v duelu) je nyní více o pozičním hraní a o fetu. Naprostá pecka je možnost hodit spoluhráči zbraň v TDM, což vnáší do celýho tohodle módu novej rozměr. Nový mapy pro TDM jsou vyložene luxusní !Pokud máte chuť si zahrát, tak neváhejte a joiněte #TDMpickup na IRC, kde si stačí dát klasický !add (premium ani pro verzi nepotřebujete - někdo s pro verzí vám může dát invite do hry po tom, co si ho přidáte mezi přátele).

Mezitím jsem mimo jiné stihnul navštívit Cukyho v rádiu kde pracuje a pokecali jsme o Quakovi jak do éteru, tak především mimo něj nad sklenicí kolalokovy limonády. Shodli jsme se na tom, že by byla škoda nechat celou CZ komunitu vychcípat, zvlášt když je Quake live (viz výše) tak kvalitní. Hawr1x je v podstatě OFFLINE a inaktivní, takže jsem se rozhodli, že dáme tento web dohromady my dva. Brejk a Karby se rozhodli pomoct, co se týče psaní newsek. Začali jsme na tom makat a už teď je celá řada zmeň patrná. Asi jste si všimnuli, ze jsme lehce upravili design a typografii webu.Promazáváme staré nefunkční věci, linky, komentáře a spamy. MENU vlevo se dočkalo několika málo zmeň. Nyní zde můžete najít KALENDÁŘ, kde máte přehled o bližících se Quake akcích. Sekce MOVIES je témeř celá opravena (ano včetně linků) a doplněna o QL. V budoucnu zde najdete ty videa, která se nám zdají nejlepší a zaslouží si speciální umístění. Jinak pro vás zkusíme předhodit nějaký Quake moviečko co nás zaujalo každou středu zde v NEWS. Stejně tak je opravena (a bude i později vylepšena) sekce LINKZ. Také jsme přidali sekci YOUTUBE kam nadhodíme nejnapínavější zápasy a sekce STREAMS, kde si budete moct dané přenosy jednoduše rozkliknout dle chuti. Kromě tohodle webu jsem rozjeli stránku (teda respektive klub)  na NYXU a najdete nás taky na Facebooku. Doufáme, že se vám změny budou líbit. Uvítáme komentáře a pokud by někdo dostal chuť se na obsahu těchto stránek podílet, tak nás slapněte na IRC.

P.S.: V nejbližší době se můžete těšit na exkluzivní a vyčerpávající interview s KRYSOU ! Stay tuned !

P.S.2: Také plánujeme spustit a rozjet speciální duel online turnaj "BRING IT ON BITCH !" pořádaný výhradně pro české hráče pod záštitou tohoto webu QUAKE.cz ! Zatím můžeme prozradit tolik, že za první místo budou velmi zajímavé ceny (+ pochopitelně příslušný respekt a reputace) a pokusíme se ukecat mistra jménem SMOKE, aby vše doplnil o svůj profi koment ! Ostatní podrobnosti se dozvíte včas. Stay tuned !

Hrajte QUAKE LIVE a buďtě dobří !

- Msn


Autor: 
Text: 

Karby 18:47 @ 18/07/13
Tak osp :)
 
formator 13:56 @ 17/07/13
dobry dost sice i pres dobre argumenty vcem vsem je ql vyrovnanejsi a lepsi jsem zastance staryho dobryho OSPecka... kazdopadne se mi libi ze to tu nechcete nechat vyhnit :-)
 
smOke 01:22 @ 06/06/13
V neděli chci všechny vidět nebo si dojdu pro vaše skalpy...
 
oObfu 16:11 @ 05/06/13
paráda :)
 
smOke 09:05 @ 03/06/13
BIG UP! Keep it real ;)
 
rex 22:43 @ 31/05/13
Tak tohle jsem přečetl jedním dechem, ani jsem nedoufal, že ještě někdo povstane z prachu zapomnění.
No, já coby postarší pán se třemi dětmi z toho vyvozuju, že nejen já, ale asi více lidí trpí možná nezná všechny možnosti, který jsou dneska na scéně k dispozici. Určitě platí, že kdo dneska aktivně hraje, nepotřebuje Q-CZ, ale TAHLE newska s velkym "N" to dobře vykopla:)
 
msn 17:45 @ 30/05/13
LesTR: :DD
 
LesTR 17:20 @ 30/05/13
Msn: A toho se právě boji(m) : )
 
msn 13:17 @ 30/05/13
Kyng: zdar sefe ! hele jsem v 5. rocniku a pokud vsechno pujde jak ma (tuk tuk na drevo) tak za cca 1,5 roku me potkate uz v terenu ;)
 
cuky 11:55 @ 30/05/13
tímhle vším se dopuješ Hawe? :D
 
Hawr1x 11:54 @ 30/05/13
OFFLINE ... a.k.a ... titrace, refraktometrie, colon descendens a triammin-triaqua-hexachloroplatičitan draselný OWNS ME!
 
p3tiny 11:11 @ 30/05/13
jen tak dál, byla by škoda, kdyby tahle komunita upadla do voidu :)
 
Jajamin 10:53 @ 30/05/13
hezký:)
 
Kyng 10:26 @ 30/05/13
Msn - a jeste studujes, nebo uz si zapojen v procesu?
 
SuckMyAsS 08:50 @ 30/05/13
1st .. =)

GoodLucK !! Jdete správným směrem !
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Trnávka 2k8 - Reportage - P  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt