Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


archiv
 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.news  q4.news  q3.news  q2.news  qw.news
 25.04.2009 Záviděníhodná návštěva id Software
Když Hawr1x s Napalmem předloni v srpnu naslepo doslova vtrhli  do kanceláří id Software, bylo kolem toho slušný poprask. Aby taky ne - vždyť to bylo poprvé, co se redaktorům z Česka podařilo zpovídat Boha Carmacka, dotknout se legendární id MOM, zpovídat šéfa id Software Todda Hollensheada a vůbec vstoupit na posvátná místa, kde se před šestnácti lety uvařila nejlepší pařenice všech dob - hra DOOM.
Ti z Vás, co se od té doby s našimi hlavními protagonisty viděli na různých LANkách, slyšeli určitě celou historku mockrát, navíc se tato eskapáda pěkně rozmázla na stránkách webu Gamepark (zde a zde). Pro mě osobně ve stínu této události zanikly i různé supervzácné historické relikvie jako například John Romero a jeho průchod celou první epizodou DOOMa s odstupem osmi let, či historicky zcela první vytvořený PWAD pro DOOMa...

...letos v březnu se však Johnu Romerovi dostalo do rukou něco, co opravdu nečekal...

John na svých stránkách rome.ro uvádí, že se mu ozval Joe Siegler, majitel jisté VHS kazety, na které je záznam hraní DOOMa v době, kdy hra ještě byla  ve vývoji! Tuto chuťovčičku si samozřejmě nenechal John ujít a dokonce se s ní 5.dubna podělil i s námi!

Jak tedy vyšlo najevo, zhruba měsíc před vydáním DOOMa (tedy měsíc před tím, než  Jay Wilbur uploadnul 2MD velké sharewarové demo DOOMa na FTP server "University of Wisconsin") navštívil kancelář id Software jistý Dan Linton, správce a majitel tehdy velmi známé BBSky("Bulletin Board System"- tohle většina z Vás ani dnes už nezná) Software Creations. Jelikož byl Dan s id Sofťáky dobrý kamarád, máme možnost vidět nejen zajímavé zákulisní momentky ze studia (bože ty starý CRTčka!!), klíčové postavy id Software (Jay Wilbur, Shawn Green, John Romero, Dave Taylor, Sandy Petersen a Adrian Carmack), ale i avizovaný 21 minut  dlouhý záznam hraní DOOMa z doby, kdy nebyla hra dokončena. Hraje a komentuje (BITSsss!) samotný John Romero.

Těste se tedy na průchody mapami z první epizody (mezi mapami se přepíná příkazovou řádkou:-), neukončený design map tak, jak jste je nikdy předtím neviděli, chybějící zvukové efekty (pila vydává stejné zvuky jako pistole:-), četné chyby v grafice (na které sám John během hraní upozorňuje) či na vtipné komentáře všech zůčastněných (kteří se jednoznačně shodují na tom, že až TUHLE hru vypustí ven do světa, tak se z toho všichni zeserou...). Jako třešnička na dortu je přiložen i záznam deathmatche s Shawnem Greenem.

Link na záznam: A Visit to id Software.

Nevím jak Vám NEpamětníkům, ale mě tedy tahle věc pěkně zvedla sobotní náladu...

PS: O této věci jsem se dozvěděl z MAGEA (fórum "D.O.O.M. - pouze pro skutecne znalce pocitacovych her!") a tohle asi většině z Vás už neřekne opravdu NIC:-))

PS2: Žlutohnědý FONT uprostřed newsky je způsoben tím, že jsem si musel během psaní odskočit přebalit malýho....

Další související linky:
Planet rome.ro
New Doom
A Decade of Hell: DOOM Turns 10

Martin "rex" Drmola

Autor: 
Text: 


brandssolution77@gmail.com 01:27 @ 08/08/17
Price thailand, can you buy online in the usa and where to buy online australia, purchase online australia except tablet for sale. Cheapest price uk also cheap singapore, canada price and over the counter medicine despite prescription discount.
 
dusttingpavel@gmail.com 01:08 @ 01/05/17
The first thing that needs to be said is private investigation companies. I must admit, free background check missouri, forsyth county nc clerk of court public records or clay county arrest records public. What is more, background check solutions preferably than airport security pre check.
 
dusttingpavel@gmail.com 15:31 @ 28/04/17
Si trova in farmacia, spedizione in italia e acquisto sicuro italia, acquistare generico online tranne vendita italia. Con o senza ricetta anche online prezzo piu basso, generico on line e comprare su internet e sicuro nonostante acquista online
 
jck 13:15 @ 27/04/09
NAJS
 
Jen4 12:58 @ 26/04/09
/me ma rad Rexovi clanky :)
 
JohnNy_cz 12:15 @ 26/04/09
/me zamackl nostalgickou slzu
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S  Rozhovor s Debtorrem
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt