Quake.cz - czech quake fan site
 
Trailers: id Software, Killat0n
Start: Basics, Weapons
Tune it: Config Generator
Master it: Hud Generator
Platform: QL PRISM


 Co je Quake Live?
 Představení QL v Grunex.tv
 Chci zkusit QL


archiv
 
Join Us On Facebook!!

TDM PICKUP

Quake 4 guide by Hawr1x

Quake 3 ULTIMATE! guide by X|cht

Jak hrát Q2 ONLINE? by kkubass

QuakeWorld guide for newbies by JohnNy_cz

ezQuake modern Quakeworld client

nQuake QuakeWorld balíček

BREAKDOWN HQ

Quake Defrag Calendar 2007 by TopB

Encyklopedie Dooma a Quake by Pavel Trnčák

www.quakechannel.cz

http://quake2.gamepark.cz

MAXELL's HOMEq4.news  q4.news  q3.news  q2.news  qw.news
 06.03.2013 Rozhovor s Flatečkem a Debtorrem


Konečně vám Mužů přinést rozhovor s našimi nejlepšími hráči tdm scény. Rozhovor probíhal skvěle a se skvělou náladou  hráčů. Děkuji jak Debtorrovi tak Flatečkovi za spolupráci, ale Flateček by mohl mít trochu víc úcty ke starším lidem Mě :D

Tak se nám trochu představte.

Debtorr: Mé jméno je Vojtěch Lukovský, jsem původně z Frýdku-Místku ale teď žiju v Ostravě.

Flatecek: Jmenuji se Tomáš Furik a pocházím z Prahy.

Jak ses dostal k TDM a jak dlouho jej hraješ?

Debtorr: Quaka hraju od 1999 ale hrál jsem asi 3-4 roky jen s Boty, pak 3 roky instagib freeze Osp na gameparku a nějak jsem začínal tou dobou i hrávat all weapons převážně TDM. Po sléze na CPMA jsem chvíli hrál v clanu NTT a pak zase na OSP, už si to moc nepamatuji,  jak vyšel quake live dal  jsem si nějaké pickupy na #tdmpickup a vypadalo to že mi to půjde, pak mě oslovil Typhuz z klanu Phn že bychom mohli hrát spolu, za to mu velké díky. Po pár zápasech si mě všiml Frg14 a doporučil mě flatovi do nároďáku, když hledali 4tého, tak jsem tam tak nějak s odřenýma ušima zapadl a docela rychle se vyšvihl, ono když hrajete s dobrými hráči proti těm nejlepším z celého světa, tak se to naučíte hodně rychle, pokud nejste úplné lamy =)

Flatecek: Ke Quakovi jsem se dostal poprvé v roce 2001 a to konkrétně k třetímu dílu v nejlepším módu OSP. V něm jsem s menšími či většími pauzami hrál duely i TDM dokud nevyšel tzv. CPMA mód a poté Quake Live. Tomu jsem se začal věnovat zhruba před dvěma a půl lety a hraji dodnes.

Jaký je tvůj největší úspěch v TDM ?

Debtorr: Můj největší úspěch v TDM je LANka Adroits 2012 v holandsku, kde jsme se probojovali do finále a nakonec podlehli švédům s purrim a spartiem v čele.. takže krásné 2. místo.

Flatecek: Tak určitě souhlasím s debtorrem, to se bude těžko překonávat. 

 Jak bys popsal a rozebral váš včerejší zápas s Italií ?

Debtorr: Nehrál u nich zyrinx a ten je jejich největší zbraní a u nás zase nemohl hrát Frg14, který určitě patří mezi českou elitu jak v TDM tak i DUELu. Neměli jsme to snadné, po první mapě kterou jsme prohráli, což jsem docela očekával jsme zvolili naši domácí mapu dm14 ve které nás mimochodem ve složení krysa,frg14,flat a já zatím nikdo kromě švédů na LANce neporazil ( já to svádím na to že byly 2 ráno a hráli jsme celý den =)). Je to naše nejlepší mapa prostě ji nějak tak umíme. Byl jsem hodně naštvaný kvůli pingu ale nepřestal jsem se soustředit na hru. Prostě jsem je chtěl strašně zničit a taky se to povedlo. S flatem není co řešit, hráli jsme spolu hodně 2v2 a hodně 4v4 a umíme si tak nějak sednout „spolu a chutně“ jak já říkám :D Karby byl v našem týmu poprvé tak jsme měli trošku nevýhodu, ale zahrál to líp než dobře. Předčil mé očekávání takže velké plus. Impjeeemu se podařilo párkrát mi před  xichtem vyžrat powerup fakt v blbých situacích ale to se občas stává, snad se to nebude opakovat dál. Na Limbusu jsme měli hodně dobrý teamplay, Karbymu hra sedla a mohli jsme hrát jako team. Bylo tam dost vypjatých situací a na konci hodně adrenalinové momenty, možná jsem to zachránil 3 killama brokou na konci, jak říká Frg14 „bafáčky pičo“ =)

Flatecek: Předcházel tomu trochu nesmyslný flame, který vznikl minulý táden odmítnutím italů hrát bez svého nejlepšího hráče 20 minut potom co měla začít hra, ačkoliv měli 4 hráče ready na serveru. Z toho vznikla trochu divná situace kdy buď budou hrát fragma a zyrinx nebo ani jeden. Jelikož fragma stejně hrát nemohl tak jsme zvolili za jeho suba starouše karbyho. I přes slabší výkon v první mapě nakonec našlápl k podle mého názoru životnímu výkonu v tdm a pomohl nám vyhrát 3 rozhodující mapu rozdílem 3 fragů. 2 mapu ani nezmiňuji v té italové očividně nemají nejlepší hřiště a tak na ně debtorr stačil prakticky sám (doporučuji demo).

 

Jak vidíš šance na vítěztví naší reprezentace v Nations Cupu 2013 ?

Debtorr: Šance máme, když budeme hrát jako team, budeme trénovat a zůstane v teamu dobrá nálada tak jde všechno.. Chybí nám naše největší podpora.. Krysa

Flatecek: Bude dost záležet koho dostaneme v prvním kole playoff. Ale pakliže budeme udržovat formu tak věřím, že porazit můžeme kohokoliv.

Jak se vám hraje bez top hráče světové TDM scény a vítěze quakonu Krysy ?

Debtorr: Samozřejmě to není úplně jednoduché, musíme si zvykat že tu není ten kdo by team podržel když jsme v úzkých, není tu ten který prostě nějak vydrtí celý team. Najednou to musí být někdo z nás kdo se ujme této role =)

Flatecek: Osobně jsem si myslel, že to bude o dost horší. Přijde mi že debtorr je podobný typ hráče a musím přiznat, že mít 2 hráče tohoto typu je možná i na škodu. Asi budeme muset přehodnotit naší sestavu až bude krysa k dispozici... no uvidíme :D

 

Jaké máš v Quake Live cíle ?

Debtorr: Pokračovat v tom co se mi zatím daří a pořád se zlepšovat. Přemýšlím teď že bych podpořil českou scénu a začnu hrát i DUELy. Možná bych se chtěl dostat v duelech na takovou úroveň jako v TDM. Ale to časem. TDM je pro mě prioritou.

Flatecek: Rád bych se podíval ještě na nějakou lanku v zahraničí a pokud možno ji vyhrál. Jinak cíle jsou samozřejmě vyhrát co se dá.

Jak vidíš českou TDM scénu do budoucnosti?

Debtorr: Kdo říká že quake je dead, tak se mýlí. Tahle fráze se už říká nějakých 5 let ? =))) Česká TDM scéna je na tom docela dobře. Vím o pár dalších kandidátech do národního týmu kteří se pomalu začínají dostavát na vysokou úroveň. Je to ještě dlouhá cesta ale dá se tam dojít a kdo TDM chce hrát tak ať ho hraje. Já osobně bych uvítal CZE B team, ke kterému bychom mohli občas zaskočit a předat nějaké zkušenosti a zahrát s nima.

Flatecek: Tak česká TDM scéna je od dob Q3 dosti prořídlá a nevypadá to že by se mělo stát něco zásadního, ale třeba naše výkony někoho inspirují (viz. Starouš karby ;)) a trochu se to u nás rozjede.

Co bys doporučil nováčkům pro mód TDM ?

Debtorr: Hrajte Hrajte Hrajte !! practise practise practise.. sledujte dema těch nejlepších, sledujte streamy, učte se hru. Sledujte své dema kde jste udělali chyby a poučte se. Sežeňte si tým a hrajte s ním. Nebojte se prohrávat. Je to težké ale jde to =) #tdmpickup na IRC je nejlepší možností jak si zahrát s hodně dobrými hráči i proti nim, taky určitě pomůže.

Flatecek: Tak určitě se to chce otrkat na public serverech a naučit se aspoň základy pohybu, map a zbraní. Poté doporučil hrát pickupy a pokusit se najít si team a začít hrát proti jiným teamům. To může být ze začátku těžké kvůli rozdílu ve skillu, ale určitě to není nic nepřekonatelného. Stačí vydržet.

Máš někoho s kým bys chtěl hrát v týmu ze světové elity nebo máš nějaký tvůj vzor ?

Debtorr: Mým vzorem je Juven1le a noctis, s noctisem jsem hrál v klanu [nEu], byla to pro mě hodně dobrá zkušenost.

Flatecek: Tak mými vzory byli již od dob Q3 ruští hráči Inside a Mikes. Prvního jmenovaného jsem mel tu čest potkat na adroits lan takže v tomhle ohledu jsem již uspokojen :D

Co vy TDM hráči říkáte na Duel mód ?

Debtorr: Jak by jistě řekl flateček: „fuuuuu =)“ Ale já jsem tomu docela otevřen.

Flatecek: Duel jsem v osp hrál častěji než TDM a musím přiznat že mě i bavil víc S příchodem CPMA potažmo QL mě duely přestali bavit a začal jsem se raději věnovat TDM.

Jak se ti daří a co děláš v soukromém životě ?

Debtorr: V soukromém životě se věnuji převážně točení videí, střihu a postprodukci videí. Přihlásil jsem se na univerzitu, odstěhoval se do „hor“ a Quaka hraju spíše po večerech a mám ho jako odreagování od denní rutiny ale samozřejmě tam musí být i ten tvrdý trénink ;). Po získání druhého místa na LAN Adroits 2012 mě podporuje i blízké okolí, takže ideální podmínky =)

Flatecek:  Nic zvláštního, chodím do práce a ve volném čase si zahraji quaka nebo jdu někam  za zábavou :P

Děkuji redakce quake.cz                                                             - Karby

 

Autor: 
Text: 


flanker 09:49 @ 19/03/13
TDM docela mrtvé není, těch CZ jráčů je dost, někteří méně známí, ale přesto slušně dobří. Občas na pickupech na někoho člověk narazí a nebo i v public.
 
goodfriend 00:33 @ 19/03/13
tldr.... mam chut hrat quake zase aaaaaaa :D
 
msn 18:16 @ 16/03/13
Ty ve jsem myslel ze scena je mrtva ;) dobre vy !
 
crapper 23:00 @ 07/03/13
jezis, flatovo blahy... :Pp
 
impje 11:41 @ 07/03/13
v tom limbusu na konci jsem dal taky frag ty vejtaho:D
 
cuky 20:51 @ 06/03/13
No je to parada, vic takovych lidi :) ja mam osobne radost!
 
Jajamin 20:24 @ 06/03/13
tyy jo ten Karby to tady teda roztáčí :)
 

  Quake.cz komunita na Discor  Quake kalbage 2014  Quake Live - Memorial 3  Praha - TDM LAN   QUAKECON 2013  Když je ta středa  Rozhovor s Tykem
last comments
  Trnávka 2k8 - Reportage - P  Euro Open Cup - Teams  Quake.cz komunita na Discor  Quake 3 Guide - komunita a   Záviděníhodná návštěva id S
 
 
 
 
 
back to news

Czech Quake powered by InterneXt